MAHLE PISTONS Piston Ring Set 4.055 Bore 1.0 1.0 2.0mm 4055MS-112
Piston Ring Set 4.055 Bore 1.0 1.0 2.0mm
10 in stock
Description:
Piston Rings - Performance Series - 4.055 in Bore - File Fit - 1.0 x 1.0 x 2.0 mm Thick - Standard Tension - Steel - HV385 Thermal - 8 Cylinder - Kit
Brand:
MAHLE PISTONS
Part #:
4055MS-112
Length:
5.8 in.
Width:
5.55 in.
Height:
3.65 in.